Ciągniki i kombajny
Ciągniki
Ładowarki teleskopowe
Ładowarki przegubowe
Kuhn
Rozsiewacze nawozowe
Maszyny uprawowe i siewniki
Wozy asenizacyjne
Wozy asenizacyjne i rozrzutniki
Ładowacze czołowe
Maszyny do zbioru cebuli
Przyczepy rolnicze
Opryskiwacze oraz maszyny do zbioru warzyw
Maszyny uprawowe
Wozy asenizacyjne
husqvarna
Maszyny rolnicze
Suszarnie


Zbiornik czołowy

KFMR KRUKOWIAK oferuje obecnie zbiornik czołowy do opryskiwaczy polowych w dwóch pojemnościach 1 100 i 1 500 litrów, dedykowane głównie dla serii opryskiwaczy Heros o pojemnościach do 1 900 litrów, daje to możliwość stworzenia zestawu o pojemności do 3 400 litrów zawieszonego bezpośrednio na ciągniku.

O zaletach stosowania zbiorników przednich nie trzeba nikogo przekonywać, dają one nie tylko możliwość powiększenia pojemności opryskiwacza zawieszanego, dzięki czemu można zwiększyć wydajność zabiegów, ale także jest to doskonały sposób na zbalansowanie rozkładu mas na przód i tył ciągnika. Wykonywanie zabiegów przy użyciu opryskiwacza zawieszanego ma wiele zalet, m. in. zmniejszona powierzchnia wygniecionych roślin na uwrociach oraz znacznie wygodniejsze manewrowanie niż z opryskiwaczem przyczepianym. Jednak w trakcie zabiegu tył ciągnika jest cały czas obciążony przez masę opryskiwacza i ciecz roboczą w jego zbiorniku. Praktycznie koniecznością jest dociążenie przodu ciągnika, zbiornik czołowy doskonale się w tej roli sprawdza jednocześnie zwiększając możliwości opryskiwacza.

Zbiorniki czołowe KRUKOWIAK wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu zbiornik jest lekki, odporny na uszkodzenia oraz łatwy w czyszczeniu. Ponadto w jednej bryle znajduje się także zbiornik na czystą wodę oraz wodę do mycia rąk. Zbiorniki te osadzone są na solidnej ramie i przystosowane do zawieszenia na przednim TUZ ciągnika.

Zbiorniki dostępne są w dwóch głównych wersjach wyposażenia. Najczęściej sprzedawany jest w wersji z mieszadłem hydraulicznym zasilanym przez pompkę elektryczną (12 V). Pompka elektryczna służy wyłącznie do napędzania mieszadła. Połączenie z opryskiwaczem odbywa się za pomocą dwóch przyłączy umożliwiających przepływ cieczy w obie strony. Przygotowywanie cieczy roboczej odbywa się w zbiorniku głównym, ciecz jest przepompowywana następnie do zbiornika czołowego. Po przygotowaniu kolejnej porcji cieczy w zbiorniku głównym zestaw gotowy jest do użycia. Gdy w trakcie wykonywania zabiegu ciecz w zbiorniku głównym należy zatrzymać się i przepompować ciecz ze zbiornika czołowego. Przepompowywanie odbywa się przy użyciu pompy cieczowej opryskiwacza, szybkość przepompowania cieczy z jednego zbiornika do drugiego zależy od wydajności tej pompy.

W drugiej wersji zbiornik czołowy wyposażony jest we własną pompę cieczową napędzaną hydraulicznie oraz blok elektrozaworowy, dzięki czemu możliwe będzie przepompowywanie cieczy roboczej w trakcie jazdy.

W każdej z wersji zbiornik czołowy wyposażony jest w mieszadło hydrauliczne, światła drogowe LED, suchy wskaźnik poziomu cieczy oraz zawór spustowy.