Ciągniki i kombajny
Ciągniki
Ładowarki teleskopowe
Ładowarki przegubowe
Kuhn
Rozsiewacze nawozowe
Maszyny uprawowe i siewniki
Wozy asenizacyjne
Wozy asenizacyjne i rozrzutniki
Ładowacze czołowe
Maszyny do zbioru cebuli
Przyczepy rolnicze
Opryskiwacze oraz maszyny do zbioru warzyw
Maszyny uprawowe
Wozy asenizacyjne
husqvarna
Maszyny rolnicze
Suszarnie


SERIA SATURN – maszyny do zbioru cebuli

Maszyny z serii SATURN przeznaczone do zbioru cebuli, usprawniają średnim i dużym plantatorom uciążliwy proces zbioru tej rośliny. Pełny asortyment polecanych przez producenta maszyn można przystosować do różnego rodzaju technologii zbioru tych roślin.
Solidna konstrukcja maszyn, zabezpieczonych przed korozją powłoką lakierniczą o wysokiej jakości, wykonana metodą proszkową, została sprawdzona podczas wielu lat pracy w trudnych warunkach pracy na plantacjach całego kraju. Maszyny współpracują z ciągnikami rolniczymi klasy 0.6 T i powyżej. W skład maszyn z serii SATURN wchodzą:
Kopaczka – jako maszyna rozpoczynająca technologiczny proces zbioru cebuli odpowiedzialna jest za wyoranie, oddzielanie od resztek gleby i ułożenie cebul na wąskie rzędy z przeznaczeniem do swobodnego jej wysuszenia. Specjalna konstrukcja przenośników rusztowych, zapewnia minimalną ilość uszkodzeń wyorywanych cebul. Maszyna pobiera napęd z wałka przekaźnika mocy ciągnika.
Obcinarka – oczyszcza cebule z resztek gleby, słabo przylegających łusek i obcina zaschnięty szczypior. Częścią roboczą maszyny są wałki (8-12 szt.) o długości 185 mm, z nawiniętym prętem o kwadratowym lub okrągłym przekroju. Obcinarka napędzana jest silnikiem elektrycznym lub od wałka przekaźnika mocy ciągnika.
Zbieracz – podbiera z rzędów wysuszoną cebulę i przemieszcza na jadący z boku środek transportu. Konstrukcja maszyny zapewnia szybki i dokładny zbiór, a cebule są wolne od uszkodzeń mechanicznych gwarantując odpowiedni proces przechowywania.